Diz Estetiği

Diz Estetiği Ameliyatı Kadınlar tarafından özellikle yaz aylarında daha fazla önem kazanan diz çevresi estetiği, bu bölge için özel uygulamaların geliştirilmeye başlanmasına ve plastik cerrahinin özellikle son dönemde ilgi odağı haline gelmesine sebep olmuştur. İlerleyen yaş, güneşe maruz kalma gibi nedenlerle azalan kollajen dokusuna bağlı olarak cilt esnekliğindeki azalma ve …

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Diz Estetiği

Diz Estetiği Ameliyatı

Kadınlar tarafından özellikle yaz aylarında daha fazla önem kazanan diz çevresi estetiği, bu bölge için özel uygulamaların geliştirilmeye başlanmasına ve plastik cerrahinin özellikle son dönemde ilgi odağı haline gelmesine sebep olmuştur.

İlerleyen yaş, güneşe maruz kalma gibi nedenlerle azalan kollajen dokusuna bağlı olarak cilt esnekliğindeki azalma ve diz çevresinde yağlanma sonucu ortaya çıkan kötü görünüm hastaları plastik cerrahi kliniklerine yöneltmektedir.

Diz güzelleştirmede yapılabilecek uygulamalar, diz etrafındaki yağ dokusunu uzaklaştırmak ya da diz üstünde oluşan buruşuk görünümü giderme tekniklerinin kombinasyonu şeklindedir.

Diz iç kısmında biriken yağ dokusu, spor ya da rejimle genelde düzelmeyen inatçı yapıdadır. Diz içi yağ dokusunu liposuction ile o bölgeden uzaklaştırılabilir.Diz iç bölgesinde yağ dokusunun fazla olması yanında ciltte de sarkma eğilimi olması halinde yanlızca liposuction yeterli olmayabilir. Lazer ya da radyofrekans eşliğinde yapılan lipoliz uygulamaları ile hem diz etrafındaki yağ dokusu eritilip emilirken aynı zamanda ciltte sıkılaştırılmış olur.

Bacak görünümünü bozan bir diğer neden ise çarpık bacak görünümüdür. Kemik yapısındaki ya da kas ve yağ dağılımındaki bozukluğa bağlı olarak ortaya çıkan bu bacak şekli kadınları çare arayışına iten ayrı bir estetik konusudur. Çarpık bacak görünümünü gidermede yapılabilecek estetik cerrahi uygulamaları macrolane dolgu enjeksiyonu, yağ enjeksiyonu ve kök hücreden zengin yağ enjeksiyonlarıdır. Eriyebilen yapıda hyalüronik asit dolgular ile bacak iç yüzündeki düzensizlikler giderilebilmektedir.Liposuction ile elde edilen yağ dokusu da doğal dolgu materyalidir. Yağ enjeksiyonu sonrası 6 ay ile 1 yıl içinde yağ dokusunda bir miktar erime olabilmektedir. Konan yağ dokusunun kalıcılığını arttırmada yapılabilecek bir diğer uygulama ise kök hücreden zengin yağ enjeksiyonudur. Bu şekilde özel işlemden geçirilerek kök hücreden zengin hale getirilen yağ dokusu ile yapılan bacak şekillendirme sonrası kök hücrelerin potansiyel etkisi ile kalıcılık artmaktadır.

Diz üstünde katlanmış cilt görünümü ise genelde sıkılaştırıcı enjeksiyon uygulamaları ile giderilir. Çok ince iğnelerle yapılan hyalüronik asit, cilt gençleştirme faktörleri ve vitamin kombinasyonlarının diz üstü cildine enjeksiyonu ile 2 hafta içinde ciltte sıkılaşma ve dolgunluk sağlanır. Cilt parlak ve canlı görünüm alır.

 

1.Diz Estetiği ne kadar sürede yapılıyor?

Diz Estetiği her iki bacak için en fazla bir saat sürüyor.

 

2.Diz Estetiği nasıl yapılıyor?

Diz Estetiği için liposuctionla fazla yağlar alınıyor. Bu yağlar özel bir işlemden geçirilerek nakil için uygun hale getiriliyor. Ve enjeksiyonla çökük yada düzeltilmek istenen yerlere naklediliyor.

 

3.Kısaca Diz Estetiği Nedir?

Diz estetiği; fazla yağların alınması ve gerekiyorsa çökük olan bölgeye nakledilmesi ile yapılan bir işlemdir.

 

4.Hyalüronik Asit Dolgusu nedir?

Diz çevresine yapılan diz estetiği‘nde hyalüronik asit dolgu kullanılmaktadır. Eklem sıvısına benzer yapıda olan ve su tutulmasına yardımcı olan hyalüronik asit dolgular 6 ay kadar etkisini devam ettirebilmektedir. Sizde bu sayede güzel bir yazı istediğiniz güzellikte yaşarsınız.

Pencereyi Kapat Muayene Randevusu Yurtdışı Randevu Formu Online Resim Analizi Soru & İletişim Formu