Vaser Liposuction

Liposuction belli bölgelerden istenmeyen yağların alınmasıyla vücut şekillendirmeye yardımcı olan bir operasyondur. Hiç bir liposuction metodu diyet ve egzersizin yerini alamayacak olsa da, liposuction ile geleneksel kilo verme tekniklerinin işe yaramadığı daha inatçı bölgelerdeki yağlar alınabilir. Eğer liposuction düşünüyorsanız buradaki bilgiler size müdahale hakkında genel bilgi verecek, hangi durumlarda uygulanabileceği, …

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Vaser Liposuction

Liposuction belli bölgelerden istenmeyen yağların alınmasıyla vücut şekillendirmeye yardımcı olan bir operasyondur. Hiç bir liposuction metodu diyet ve egzersizin yerini alamayacak olsa da, liposuction ile geleneksel kilo verme tekniklerinin işe yaramadığı daha inatçı bölgelerdeki yağlar alınabilir. Eğer liposuction düşünüyorsanız buradaki bilgiler size müdahale hakkında genel bilgi verecek, hangi durumlarda uygulanabileceği, nasıl uygulandığı ve ne gibi sonuçlar elde edilebileceği gibi konularda sorularınızı cevaplandıracaktır. Tüm sorularınızın cevaplanması bazı cevaplar hastaya özel olduğundan mümkün olmayabilir. Lütfen doktorunuzdan daha detaylı bilgi isteyiniz.

 

Uygun Adaylar Kimlerdir?

Liposuctiona uygun bir aday olmak için beklentilerinizin gerçekçi olması gerekir. Ameliyat dış gorunumuzde duzelme sağlayacak ve öz güveninizi arttıracak olsa da hayalinizdeki görünüme sahip olmanız veya insanların size daha farklı yaklaşması mutlak bir sonuç değildir. Ameliyata karar vermeden önce beklentilerinizi iyice gözden geçirmeli ve doktorunuzla konuşmalısınız. Liposuction için en uygun adaylar normal kiloda, sıkı ve elastik bir deriye sahip olan ve belli bölgelerde istenmeyen yag birikimleri olan hastalardır. Sağlık durumunuzun iyi olması ve pisikolojik olarak iyi durumda olmanız önemlidir. Yaş çok önemli bir etken olmasada deri elastikliği yaşla değiştiğinden yaşlı hastalarda beklenen sıkılığın elde edilememe olasılığı daha yüksektir. Diyabet, kalp ya da akciğer hastalığı ya da liposuction uygulanacak bölgede sağlıksız kan dolaşımı gibi sağlık problemleri olan hastalarda liposuction ciddi riskler taşır.

 

Ameliyatın Planlanması

İlk muayenenizde sağlık durumunuz gözden geçirilecek ve yağ kitlelerinin yerini ve bu bölgelerdeki deri kalitenizi değerlendirelecektir. Size en uygun vücut şekillendirme teknikleri anlatilacak. Örneğin karın bölgenizde liposuction gerektiğini düşünüyorsanız doktorunuz karın germe ameliyatının beklentileriniz için daha uygun olduğunu söyleyebilir.

 

Ameliyata Hazırlık

Ameliyata nasıl hazırlanacağınız, nasıl bir diyet takip edeceğiniz, sigara alışkanlığınız ve ilaç kullanımınız gibi konularda bilgilendireceksiniz Eğer nezle, grip gibi bir rahatsızlık geçirirseniz ya da herhangi bir enfeksiyona yakalanırsanız operasyonun ertelenmesi söz konusu olabilir.

 

Ameliyat Risklimidir?

Liposuction hasta dikkatle seçildiğinde, ameliyatın gerçekleştiği yer eksiksiz olduğunda gayet güvenlidir. Ender durumlarda bazi komplikasyonlarla karşılaşılabilir. Risk, bir defada birden fazla alana liposuction uygulandığında artabilir. Çok miktarda yağ alınması ameliyat süresini uzatacaktır. Bu gibi faktörler bir araya geldiğinde ender olarak enfeksiyon, iyileşmede gecikme, yağ ve kan pıhtılarının oluşması ve akciğerlere ulaşarak ölüme yol açması mümkün olabilir. Aşırı vücut sıvısı kaybı şoka girmenize neden olabilir. Sürtünme yanıkları ya da benzeri deri yaralanmaları gerçekleşebilir. Beklenmeyen ilaç reaksiyonları da görülebilir. Sıvı enjeksiyonu uygulanan tekniklerde kullanılan anestezik malzeme lidocaine zehirlenmesine ya da akciğerlerde sıvı birikmesine neden olabilir. Liposuction sonrası kalan yara izleri küçüktür ve gizli bölgelerdedir. Tam bir mükemmellik her ameliyatta mümkün olmayabilir. Özellikle yaşlılarda deri yüzeyi düzensiz, asimetrik ve topak topak olabilir. His kaybı, deri rengi değişiklikleri meydana gelebilir. Bazı durumlarda ikinci bir ameliyat önerilebilir.

 

Ameliyat

Eğer küçük çapta bir müdahale yapılacaksa ameliyat lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir. Ameliyat sırasında daha az rahatsızlık hissetmek istiyorsanız genel anestezi ile de müdahalenin gerçekleştirilmesi mümkündür. Ameliyatın süresi alınacak yağ miktarına ve bölgesine göre ve kullanılan tekniğe göre ciddi değişiklikler gösterir. Küçük bir kesi açılarak ince bir kanul yardımıyla deri altındaki yağ vakumlanır. Kanul deri altında hareket ettirilerek yağ hücrelerini parçalar ve çekilmesini mümkün hale getirir. Yağ ile birlikte doku sıvısı da çekildiğinden hasta tüm müdahale boyunca dikkatle izlenir ve sıvı kaybı dengelenir. Liposuction yapılmadan önce ilaç muhteva eden bir sıvı yağ alinacak bölgeye enjekte edilir. Bu teknikle yağın çekilmesi kolaylaşacağından kan kaybı azalır, anestezi kolaylaşır ve ameliyat sonrası morluklar daha azalır.

 

Ameliyat sonrası

Ameliyat sonrası liposuction için açılan kesi yerlerinden sıvı boşalması muhtemeldir. Şişmeleri kontrol altında tutmak ve derinin yeni şeklini daha kolay almasını sağlamak için yağ alınan bölgeye özel, sıkı bir giysi giydirilecek. Ameliyat sonrası tamamen iyi hissetmeyi beklemeyiniz. Teknikler her ne kadar gelişmiş olsa da ameliyat sonrası ağrı, şişlik, kanama, his kaybı ve sıvı boşalması gibi rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Ağrı kesiciler kullanarak ağrılarınız azaltılabilir. Ameliyat sonrasında ilk birkaç gün depresyonda gibi hissetmeniz doğaldır. Bu hissiyat zamanla yok olacaktır.

 

Normale Dönme Süreci

İyileşme aşamalı bir süreçtir. Şişliklerin azalması ve pıhtı oluşma riskinin ortadan kaldırılmasi icin en kısa zamanda yürüme egzersizleri yapmanız istenecektir. Ameliyattan birkaç gün sonra işinize geri dönebilirsiniz. Dikişler bir hafta 10 gün arası alınır. Aşırı fiziksel aktivitelerden bir ay kadar uzak durmanız gerekmektedir. Şişliklerin ve morlukların çoğu ilk üç hafta sonunda yok olsa da bazı şişlikler 6 aya kadar devam edebilir.

 

Yeni Görünümünüz Hakkında

Ameliyat sonrasında çok geçmeden vücut şeklinizde farkedilir bir değişme göreceksiniz. Yine de gelişme daha çok 3 hafta kadar sonra, şişlikler iyice indiğinde kendini belli edecektir. Genellikle üç ay kadar sonra inatçı şişlikler de kaybolacak ve son şekil ortaya çıkacaktır. Eğer beklentileriniz gerçekçiyse sonuç muhtemelen sizi mutlu edecektir. Daha sonrasında sağlıklı bir diyeti takip etmeniz ve düzenli egzersizler yeni vücut şeklinizi korumanızı ve geliştirmenizi sağlayacaktır.

Pencereyi Kapat Muayene Randevusu Yurtdışı Randevu Formu Online Resim Analizi Soru & İletişim Formu