PRP Gençleşme Tedavisi

PRP (Platelet Rich Plasma)  İnsan vücudu kendi kendini onarma kabiliyeti olan mükemmel bir organizmadır. Vücudumuzun herhangi bir yerinde cilt yaralanması olduğunda o bölgeye pıhtılaşma hücreleri toplanır ve iyileşme sürecini başlatır. Pıhtılaşma hücreleri yaralanan alanımızda önce jel benzeri bir iyileşme dokusu oluşturur. Aynı zamanda büyüme faktörü dediğimiz derinin bütünlüğünün sağlanması için …

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYIN

PRP Gençleşme Tedavisi

PRP (Platelet Rich Plasma) 

İnsan vücudu kendi kendini onarma kabiliyeti olan mükemmel bir organizmadır. Vücudumuzun herhangi bir yerinde cilt yaralanması olduğunda o bölgeye pıhtılaşma hücreleri toplanır ve iyileşme sürecini başlatır. Pıhtılaşma hücreleri yaralanan alanımızda önce jel benzeri bir iyileşme dokusu oluşturur. Aynı zamanda büyüme faktörü dediğimiz derinin bütünlüğünün sağlanması için temel faktörleri salgılarlar.

Plastik Cerrahi gelişen doku mühendisliği uygulamalarına kolay adapte olabilen bir tıp dalıdır. Dolayısıyla hücrelerin  kendi kendini onarma yeteneği estetik cerrahide, cildi güzelleştirmede de kullanılmaktadır. Yani kanımızdaki pıhtılaşma hücreleri ayrıştırılarak cildi güzelleştirmek, gençleştirmek amacıyla kullanılabilmektedir.

PRP tedavisi bir çok tıp dalında tez konusu olmuştur, diş hekimliği, ortopedi gibi bir çok tıp dalında da  tedavi  amacıyla kullanılmaktadır. Cilt gençleştirmede kullanımı yaklaşık son 5 yıldır sürmektedir.

PRP tedavisinde hastanın kendi kanı test tüpüne alınır ve santrfüj dediğimiz işlemle pıhtılaşma hücreleri ayrıştırılır. Bu pıhtılaşma hücreleri labaratuarda özel işlemlerden geçirilerek aktifleştirilir yani cildi tamir etme görevi alırlar.

Bu tamir etme görevi almış hücreler hastanın yüzünde herhangi bir bölgeye şırınga ile verildiğinde o bölgede sağlam cildi sanki iyileştirir gibi çalışırlar. Bu sayede cildin kanlanması artar, cilt parlak hale gelir, gözenekleri kapanır. Yani sağlam cilt sanki iyileşiyormuş gibi yenilenir.Aynı zamanda bu pıhtılaşma hücrelerimiz iyileştirme amacıyla kendi vücudumuzda var olan kök hücrelere de iyileşme sinyali verir. Böylece yüzümüzde yaşlanma ile oluşan  çukurlar ve kırışıklıklar altındaki yağ dokusunda bulunan kök hücreler çalışır, kırışıklıklar giderilmiş olur.

PRP tedavisi yüzde burun iki yanından dudak kenarına uzanan çizgi hattına, göz altı çukurlarına, yanak, çene ve boyun cildine, dekolte bölgesine uygulanmaktadır. Dudak üstü gibi cerrahide çaresiz kaldığımız ince kırışıklıkları gidermede PRP tedavisinden faydalanmaktayız.

Ayrıca PRP tedavisinin saç telinin kalınlaşmasına, saç uzamasına da olumlu etkisi vardır. Saç dökülmesi ve seğrelmesi olan hastalarda da bu tedaviyi tercih etmekteyiz.

PRP tedavisi yabancı madde içermeden hastanın kendi kanıyla kendini tedavi etmesi açısından oldukça tercih edilebilir bir tedavidir. Vücudumuzun mucizevi iyileşme kabiliyeti, yüzümüzü gençleştirme amacıyla kullanılmış olur.

Tedavi ortalama 30 dakika sürer, kan alındıktan ve 5 dakika işlemden geçirildikten hemen sonra uygulama yapılır. Çok ince iğne ile deri altına hücreler enjekte edilir. İşlem sonrası ciltte hafif kızarıklık oluşur ve 1 saat sonra geçer. İşlem uygulaması ve işlem sonrası hemen hemen ağrısızdır. Tedavi etkisini yaklaşık 10 gün sonra göstermeye başlar. 1. gün , 15. gün ,  1 ay olmak üzere 3 seanslık bir tedavidir. Etkisi yaklaşık 1 yıl devam etmektedir. 30 yaştan 60 a kadar çeşitli yaşta  hastaya tedavi  yapılabilir.

Pencereyi Kapat Muayene Randevusu Yurtdışı Randevu Formu Online Resim Analizi Soru & İletişim Formu